• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımız Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesine Yönelik Kitlesel Basın Açıklamasına Katıldı

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar 13 Nisan Cuma günü Şeker-İş Sendikası'nın Ankara Etimesgut Şeker Fabrikası önünde gerçekleştirmiş olduğu Türk-İş Konfederasyonu Başkanlar Kurulu’nun da katılımıyla şeker fabrikalarının özelleştirilmesine yönelik ortak bir kitlesel basın açıklamasına katıldı.

13.04.2018

13 Nisan Cuma günü Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar 'ın da katıldığı Şeker-İş Sendikası tarafından Etimesgut Şeker Fabrikası önünde düzenlenen eyleme, Türk-İş Başkanlar Kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, Saadet Partisi, Vatan Partisi ve İyi Parti yöneticileri ile şeker fabrikası çalışanları katıldı. Konfedarasyonumuz Türk İş'in Genel Başkanı Egün Atalay Etimesgut Şeker Fabrikası önünde toplanan kalabalığa seslendi ve şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için topladıkları imzaları Başbakan Binali Yıldırım'a teslim ettiklerini hatırlatarak, bu karardan geri dönülmesini istedi.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı