• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımıza Ziyaret

5 Ocak Cuma günü Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu'nu, Sendikamızda misafir etti.
05.01.2018

Genel Başkanımız Selamoğlu’na, Sendikamızın “Fiili Hizmet Süresi Zammı” uygulamasının kapsamının genişletilmesi konusunda geniş bir akademik kadroyla yaptığı çalışmayla ilgili bilgi verdi ve hazırlanan kitapları takdim etti. Selmanoğlu da bu çalışmanın, işçi sınıfı açısından kıymetini belirtti, başarı dileklerini iletti.

Ziyarette Genel Başkanımıza, Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut eşlik etti.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı