• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımıza Ziyaret

10 Nisan Salı günü Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Türkiye Emekliler Derneği Yöneticilerini Sendikamızda misafir etti.

10.04.2018

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Genel Başkan Yardımcısı Gazi Aykırı, Genel Sekreteri Recep Orhan Genel Mali Sekreteri Ömer Kurnaz ve TED Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen 10 Nisan Salı günü Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Genel Başkanımız Dernek Yöneticilerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek plaket takdim etti. Ziyarette Genel Başkanımıza, Genel Örgütleme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik eşlik etti.

Ardından Dernek Yöneticileri, Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca'yı da makamında ziyaret ettiler. Genel Sekreterimiz de  Türkiye Emekliler Derneği Yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı