• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımıza Ziyaret

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Sinan Arslan ile İdari ve Mali İşler Müdürü Bilal Salim Genel Başkanımızı ziyaret ederek Ege Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aryas,  Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nin palyatif yoğun bakım ünitesinin açılmasına katkıda bulunmasına vesile olduğumuz için teşekkürlerini ilettiler.

10.09.2018

Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nin  uzun süredir Palyatif Yoğun Bakım Ünitesine ihtiyaç vardı.Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ın vesilesi ile Ege Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Aryas maliyetin bir bölümünü üstlenerek bu hayırlı işe destek oldu. 7 Eylül Cuma günü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Sinan Arslan ile İdari ve Mali İşler Müdürü Bilal Salim, Sendikamızda Yusuf Bey’e ve Genel Başkanımıza, hastane yönetimi adına teşekkürlerini iletip plaket takdim ettiler. Biz de kendilerine nezaketlerinden ötürü teşekkür ederiz.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı