• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımızdan Petlas İşyerine Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar Kırıkkale Temsilciler Kurulu'nun ardından Petlas işyerini ziyaret ederek üyelerimizle bir araya geldi.

06.02.2019

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar 5 Şubat Salı günü Kırıkkale Şubemize bağlı Petlas işyerini ziyaret ederek Petlas Yöneticileri ve 16/24 vardiyasındaki üyelerimizle bir araya geldi. Genel Başkanımızın fabrika gezisinin ardından Ankara Şube Başkanımız Ali Haluk Koşar  ve Genel Merkez Raportörü Yavuz Katırancı ile birlikte üyelerimizle ve temsilcilerimizle çay sohbeti yapma imkanı buldu.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı