• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımızdan Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, iş kazası geçiren MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası işyerinde çalışan üyemizi ziyaret etti.

08.01.2018

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, 6 Ocak 2018 Cumartesi günü çalıştığı sırada yüz ve göz bölgesine asit sıçraması neticesinde yaralanan Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bulunan MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası işyerinde çalışan üyemizi tedavi gördüğü Ankara Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünde ziyaret etti. Genel Başkanımız, üyemizin gözünde görme kaybı oluşma ihtimaline karşın, tedavisinin bu hususta uzmanlaşmış bir göz hastanesinde devam etmesi gerekebileceği düşüncesiyle, MKEK Genel Müdürü Ahmet Taşkın ile bir görüşme yaptı. Taşkın, üyemizin sağlığına kavuşması için her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. Genel Başkanımıza geçmiş olsun ziyaretinde Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut, Merkez Denetim Kurulu Raportörümüz Yavuz Katırancı, Ankara Şube Başkan Yardımıcımız Sabri Polat ve Botaş Baştemsilcimiz Fahrettin Özkan eşlik etti. Genel Başkanımız üyemize acil şifalar diliyerek benzer kazaların tekrarlanmamasını temenni etti.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı