• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Başkanımızdan Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar Filistin İstanbul Başkonsolosu Abdalkarim Al-Khatib'ı ziyaret etti

10.01.2018

 

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar Filistin'in İstanbul Başkonsolosu Abdalkarim Al-Khatib’i, 10 Ocak Çarşamba günü İstanbul Eyüp'te bulunan makamında ziyaret etti.Ziyarete Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ile birlikte Üsküdar Belediye Başkan Danışmanı Sadık Albayrak ve UHİM Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Küçük de Konsolosluk ziyaretinde yer aldılar. Tarihi boyunca her zaman ezilenlerin ve yoksulların yanında yer alan sendikamız, toprakları işgal altında bulunan Filistin halkı ile dayanışmayı bir görev bilmiştir. Filistin halkının ve Filistin işçilerinin mücadelesini destekleyen sendikamız bu çerçevede Filistin Genel İşçi Sendikaları Federasyonu PGFTU ve Filistin'de sektörümüzde örgütlü olan Filistin Genel Petrokimya İşçileri Sendikası ile bir araya gelmeyi planlamaktadır.

Yine iki halk arasındaki tarihsel ve kültürel bağları da dikkate alarak iki ülke işçilerinin karşılaştıkları sorunlar konusunda ortak mücadele yürütmesi ve Filistin işçileri ile dayanışma sağlanması zemininde PGFTU ve ona üye Filistin Genel Petrokimya İşçileri sendikası ile sendikamız Petrol-İş arasında bir “İşbirliği Protokolü” imzalanması düşünülüyor.
Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ın bugün gerçekleştirdiği Abdalkarim Al-Khatib ziyaretinde bu konular da görüşüldü.
Ardından Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve İstanbul Başkonsolosu Abdalkarim Al-Khatib birbirlerine hediye takdim ettiler. Genel Başkanımız, Al-Khatib'e yeni Konsolosluk binası içinde hayırlı olsun dileklerinde bulundu.