• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Merkezimizde Manisa Standard Profil İle İlgili Toplantı

Aylardır devam eden Manisa Standard Profil işyeri örgütlenmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere 28 Mayıs Salı günü genel merkezimizde bir toplantı yapıldı.

28.05.2019

28 Mayıs Salı günü, Manisa Standard Profil’de yürüttükleri çalışmaları takiben Merkez Yönetim Kurulu’nu bilgilendirmek üzere Düzce Şube Başkanımız Muzaffer İşık, Şube Başkan Yardımcımız İbrahim Çelik ile Standard Profil Ege işyerinin örgütlenme ekip başı-öncü kadrosundan Emrah Saruhan, Ayberk Güner, Harun Türkyılmaz genel merkezimizi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Ünal Akbulut ile bir araya gelen heyet, Manisa Standard Profil işyerindeki son süreçle ilgili geniş kapsamlı değerlendirmelerde bulundular.

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı