• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Örgütlenme Ve Eğitim Sekreterimizden Flormar İşçilerine Destek

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Batman Şube idare sekreterimiz Mehmet Sinooğlu ve Eğitim ile Araştırma servisi uzmanlarımız,direnen Flormar emekçilerini ziyaret ettiler.

26.07.2018

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Batman Şube idare sekreterimiz Mehmet Sinooğlu ve Eğitim ile Araştırma servisi uzmanlarımız,direnen Flormar emekçilerini ziyaret ettiler.Ziyarette,önümüzdeki günlere dair yeni planlama için görüş ve öneriler alınırken ,Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Tekik,Petrol İş Sendikasının tüm şube ve üyeleriyle beraber,Flormar Direnişi başarıyla sonuçlanana dek,işten atılan arkadaşlarla en önde olacaklarını vurgulayarak işverene de yasalara ve İşçi iradesine saygı çağrısı yaptı.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı