• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Örgütlenme Ve Eğitim Sekreterimizden Flormar İşçilerine Destek

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Batman Şube idare sekreterimiz Mehmet Sinooğlu ve Eğitim ile Araştırma servisi uzmanlarımız,direnen Flormar emekçilerini ziyaret ettiler.

26.07.2018

Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Batman Şube idare sekreterimiz Mehmet Sinooğlu ve Eğitim ile Araştırma servisi uzmanlarımız,direnen Flormar emekçilerini ziyaret ettiler.Ziyarette,önümüzdeki günlere dair yeni planlama için görüş ve öneriler alınırken ,Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Tekik,Petrol İş Sendikasının tüm şube ve üyeleriyle beraber,Flormar Direnişi başarıyla sonuçlanana dek,işten atılan arkadaşlarla en önde olacaklarını vurgulayarak işverene de yasalara ve İşçi iradesine saygı çağrısı yaptı.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı