• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Genel Sekreterimiz ve Genel Mali Sekreterimiz Petlas Fabrikası’nı Ziyaret Etti

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova 6 Temmuz Cuma günü Kırıkkale Şubemizde örgütlü Petlas’ta çalışan üyelerimizle bir araya geldi.

06.07.2018

Petlas Fabrikası'nda çalışan üyelerimize yapılan bu ziyarette Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova’ya Kırıkkale Şube Başkanımız Recep Sefer, Şube Başkan Yardımcılarımız Murat Kaya Cevdet Karabıyık (Mali) Denetim Kurulu Üyemiz Eyüp Kahraman ve temsilcilerimiz eşlik etti. Fabrika ziyareti esnasında Merkez yöneticilerimiz Kabaca ve Düşova sendika ve ülke gündemini değerlendirdi.

Genel Merkez yöneticilerimiz ayrıca Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem ve İnsan Kaynakları Müdürü Mithat Durudoğan ile işyerinde bir görüşme gerçekleştirdi.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı