• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

İSİG Servisi Uzmanımız Ceyhun Gürpınar Üsküdar Üniversitesi ve İSGDER’in düzenlediği 1 Konu 1 Konuk Semineri’ne Katıldı

20.07.2018

Üsküdar Üniversitesi ve İSGDER (İş Güvenliği Uzmanları Derneği)’in ortaklaşa düzenlediği, 1 Konu 1 Konuk programının 7. oturumunda, Sendikamız İSİG Servisi Uzmanı Ceyhun Gürpınar, konuşmacı olarak yer aldı.

17 Temmuz 2018 günü Üsküdar Üniversitesi Kuleli Salonunda gerçekleşen, “İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğinde Sendikaların Rolü” başlıklı konuşmasında Gürpınar, işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda sendikaların neler yapması gerektiğini ve Petrol-İş Sendikası olarak ne tür faaliyetlerde bulunduğumuzu anlattı, katılımcılar tarafından yöneltilen sorulara cevap verdi.

Konuşmanın ardından Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı Dr. Rüştü Uçan tarafından Ceyhun Gürpınar’a plaket takdim edildi.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı