• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ZİYARET

İzmir Yaşam Hakları Destekleme Derneği'nden Ziyaret

İzmir Yaşam Hakları Destekleme Derneği Onursal Başkanı Ufuk Doğan, dernek Gönüllüleri Türkan Doğan ve Fatma Koç, Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik'i ziyaret etti.

13.11.2017

İzmir Yaşam Hakları Destekleme Derneği, Dernek Onursal Başkanı Ufuk Doğan, dernek Gönüllüleri Türkan Doğan ve Fatma Koç, 13 Kasım Pazartesi günü genel merkezimize gelerek Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar'ı ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik'i ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında dernek gönüllüleri sendikamızın eğitime vermiş olduğu katkılardan dolayı Genel Başkanımıza ve Genel Örgütlenme Sekreterimize teşekkür ederek plaket takdim ettiler.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı