• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Kale Kayış işçileri Show TV Ana Haber Bülteninde

İşverenle görüşmek ve taleplerini bir kez daha iletmek isteyen Kale Kayış işçileri ve ailelerinin, işverenin düzenlediği iftar programında darp edilmeleri 24 mayıs tarihli Show TV Ana Haber Bülteninde yer aldı.

26.05.2019

Çalışırken ölmemek için, çalışmama haklarını kullanan Kale Kayış işçileri, direnişlerinde üçüncü aya yaklaşıyorlar.

20 Mayıs tarihinde, Kale Kayış patronu, işyerinde çalışmaya devam eden işçiler dönük bir iftar yemeği organizasyonu düzenlenmişti. Bu iftar programına, Kale Kayış işçilerinden temsilci ve eşleri de taleplerini bir kez daha işverene iletmek için katılmıştı.

Ancak, işverenle iftar yemeği sonrası yapılan görüşmede, Kale Kayış patronu, patronun oğlu ve koruması, üyelerimizi darp etmişti. Bu darp esnasında üyelerimizden birinin 7 aylık bebeği de darbe aldı.

Show TV Ana Haber Bülteninin 24 Mayıs tarihli yayınında, Kale Kayış işçilerinin mücadelesi ve işveren tarafından uğradıkları darp da ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Böylece işverenin üyelerimize dönük yaptığı hukuksuzluklar ve 20 Mayıs tarihindeki darp olayı tüm Türkiye kamuoyuna yansımış oldu.

 

Genel Kurulumuz 31 Ağustos-1 Eylül'de Toplanıyor

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikasının (Petrol-İş) 28.Olağan Genel Kurulu 31 Ağustos - 1 Eylül 2019 Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00-18.00 saatleri arasında sendikamızın Altunizade Mah. Kuşbakışı Cad. No:23 Üsküdar İstanbul adresinde aşağıdaki yazılı gündem ile toplanacaktır. Bu toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 07-08 Eylül 2019 tarihlerinde aynı saatte ve yerde aynı gündem ile yapılacaktır. Delegelere ve ilgililere duyurulur. Petrol-İş Send...
devamı