• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Merkez Yöneticilerimizden Sandoz ve Novartis İşyerlerine Ziyaret

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut İstanbul 1 Nolu Şubemizin örgütlü olduğu Novartis ve Sandoz işyerlerini ziyaret ettiler.

04.05.2018

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar ve Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut  4 Mayıs Cuma günü İstanbul 1 Nolu Şubemizin örgütlü olduğu Novartis ve Sandoz Grup Sağlık Ürünleri İlaçları San.ve Tic. A.Ş. işyerlerini ziyaret etti. Ziyarette Merkez Yöneticilerimize İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Baranlı ve Şube Başkan Yardımcıları Ergün Artuç ve Erkan Zorlu (Mali) eşlik etti.Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar  öncelikle Novartis işyeri temsilciliğini ziyaret ederek temsilcilerimize hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ardından Sandoz işyerindeki üyelerimizi ziyaret ederek çalışma hayatının gündemine dair konularda üyelerimizle sohbet etme imkanı buldu.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı