• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Merkez Yönetim Kurulumuzdan Taziye Mesajı

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Merkez Yönetim Kurulumuz adına; Tekirdağ, Çorlu'da meydana gelen tren kazası sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız için bir taziye mesajı yayınladı.

09.07.2018

8 Haziran Pazar günü Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında, Uzunköprü-Halkalı seferini yapan 362 yolculu trenin yoğun yağış nedeniyle raylardan çıkıp devrilmesi sonucu, 24 kişinin vefat ettiğini, ayrıca çok sayıda yaralı bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Elim kazada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Petrol-İş Sendikası
Merkez Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan Ali Ufuk Yaşar

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı