• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Milli Savunma Eski Bakanı Fikri Işık’tan Kocaeli Şubemize Ziyaret

27.03.2019

Milli Savunma Eski Bakanı aynı zamanda AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve beraberindeki heyet sendikamız Kocaeli Şubesini 27 Mart 2019 tarihinde ziyaret etti.
 Şube Başkanımız Salih Akduman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette dünya ve ülke gündemi, milyonları ilgilendiren EYT konusu, çalışanların üzerinde büyük bir sıkıntı yaratan gelir vergisi gibi konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.
Kocaeli Şube Başkanımız Salih Akduman ziyaretten dolayı Fikri Işık ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

 

Son Kalemiz KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZA DOKUNMA!

İşçi sınıfının en temel haklarından ve kazanımlarından birisi olan kıdem tazminatının, bir kez daha, reform adı altında fona devredilmesi ve emekçilerin en büyük güvencesi olan bu hakkın tırpanlanması gündeme getirilmiştir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı programda, kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceğini ve bu doğrultuda kıdem tazminatı reformu gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Aynı açıklamada, işçi sınıfının son kalesi olarak gördüğ...
devamı