• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Pakistan Emek Federasyonu Temsilcileri Petrol-İş'i Ziyaret etti.

Pakistan Emek Federasyonu Genel Sekreteri Hajee Mohammed Sayeed 7 Mayıs 2018 tarihinde sendikamız Petrol-İş Genel Merkezini ziyaret etti.

07.05.2018

Hajee Mohammed Saeed, Petrol-İş Genel Merkezinde Petrol-İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar ile bir görüşme yaptı. Görüşmede iki ülkede sendikaları ve işçi hareketinin durumu konuşuldu. İki ülke sendikalarının karşılaştıkları sorunların ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin altı çizildi.

Merkezi Pakistan Lahor'da bulunan ve özel ve kamu sektöründe örgütlü Pakistan Emek Federasyonuna üye 400'ün üzerinde sendika vardır. Bu sendikalar daha çok işyeri sendikası düzeyindedirler. Pakistan Emek Federasyonu; demir yollarından tarıma, kimyadan ilaca, enerjiden petrole bir çok sektörde örgütlüdür.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı