• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

ZİYARET

Pakpen ve Unilever İşyerlerine Ziyaret

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ile Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Gebze Şubemize bağlı işyerlerini ziyaret ettiler.

09.11.2017

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ile Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, 8 Kasım Çarşamba günü Gebze Şubemize bağlı, eylem ve işten çıkarmaların yaşandığı Pakpen işyerini ve temsilciliğimizi ziyaret edip üyelerimize değerlendirmelerde bulundular. Ardından Gebze’den Konya’ya taşınan, Gebze Şubemize bağlı Unilever işyerini ziyaret eden Kabaca ve Tekik’e ziyaretlerinde Ankara ve Gebze Şube Yöneticilerimiz eşlik etti.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı