• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Pakpen'de Direniş Sürüyor

Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca ve Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik Pakpen işyerinde işten atılan üyelerimize eylem sürecinde basın açıklaması yaptılar.

08.10.2017

Ankara şubemizin örgütlü olduğu Konya'da kurulu Pakpen işyerinde,işverenin üyelerimize yönelik sendikasızlaştırma ve işten atma saldırılarına karşı günlerdir devam eden direniş bugün de (08.10.2017) Konya kent merkezindeki kitlesel basın açıklaması ile sürdü. Açıklama ve etkinliğe Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca,Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik ile Türk-İş'e bağlı sendikaların temsilcileri,STK'lar,Unilever ve Alpla işyerlerimizden temsilci ve üyelerimiz ile Pakpen emekçileri ve ailelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi katıldı. Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik ve Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca'nın "dayanışma,mücadele ve direniş" içerikli konuşmalarından sonra Ankara Şube Başkanımız Şuayip Gül,basına ve kamuoyuna yönelik metni okudu.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı