• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Petkim'de İş Kazası

Aliağa Şubemizin örgütlü olduğu Petkim işyerinde 5 Ekim Pazartesi, saat 21.00 sıralarında meydana gelen kazada üç üyemiz yaralandı.

06.10.2020

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Petkim işyerinde, 5 Ekim 2020 Pazartesi saat 21:00 sıralarında meydana gelen kazada üç üyemiz yaralandı.
Petkim Klor Alkali Fabrikasındaki hidroklorik asit tankında meydana gelen yarılma sebebiyle, tanka yakın bir yerde kalibrasyon çalışması yapan Petkim çalışanı üç üyemiz, üzerlerine dökülen asit sebebiyle yaralanarak hastaneye kaldırılmışlardır. Bugün itibariyle bir üyemiz taburcu edilmiş, iki üyemizin tedavisi hastanede devam etmektedir.
Yaşanan kazada yaralanan üyelerimize acil şifalar diliyoruz. Sendikamız, kaza sebeplerinin ortaya çıkartılması ve benzer kazaların tekrar yaşanmaması için konunun takipçisi olacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur...

Merkez Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan
Süleyman AKYÜZ

 

GENEL BAŞKANIMIZIN 70.YIL MESAJI

Yıllar içerisinde emek mücadelesinin en köklü ve en güçlü sendikalarından biri haline gelen Petrol-İş, 70 yaşını kutluyor... Genel Başkanımız Süleyman Akyüz sendikamızın 70. kuruluş yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. Genel Başkanımızın mesajına aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz. [video:https://youtu.be/7kQu_PWOraA] ...
devamı