• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Tetra Pak Mavi Yaka Yemeği'nde Birlik,Beraberlik ve Coşku Vardı

06.11.2017

İzmir Şubemiz kapsamındaki Tetra Pak Paketleme San. ve Tic. Ltd. Şti. iş yerimizde işverenin organize ettiği sendika temsilci ve şubemizin katkı sunduğu mavi yaka yemeği 04.Kasım.2017 günü yapıldı.

210 üyemizin ve Şube Başkanımız A.Gani GÜNDOĞDU, Fabrika Direktörü Selami ULUSOY ve Bölüm Müdürlerinin de katıldığı yemekte birlik beraberlik ve coşku vardı.

Fabrika Direktörü Selami Ulusoy ve üyelerimize katılım ve organizelerinden dolayı İzmir Şube Başkanlığı olarak teşekkür eder, iyi günler dileriz.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı