• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

TP Genel Müdürü Melih Han Bilgin'e Ziyaret

Merkez Yöneticilerimiz, 12 Ocak 2018 Cuma günü Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Melih Han Bilgin'i makamında ziyaret ettiler.

12.01.2018

12 Ocak Cuma günü Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik, Genel Yönetim Sekreterimiz Ünal Akbulut, Ankara Şube Başkanımız Şuayip Gül, Adıyaman Şube Başkanımız Ali Tirpan, Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz ve Petrol-İş Trakya Şube Başkan Yardımcımız Ümit Ormancı  Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Melih Han Bilgin'i ziyaret ettiler.

Ziyarette, Bilgin ile TPIC'e geçmeyerek TPAO'da çalışmaya devam eden üyelerimizin çalışma şartları hakkında görüşüldü. Batman ve Adıyaman bölgelerindeki üyelerimizin İşçi Sağlığı ve İş Güvenliğine ilişkin sıkıntıları ve bu konudaki taleplerimiz  iletildi. Ayrıca giyim yardımlarının çek olarak ödenmesine devam edileceği, bu konuda ihale sürecinin devam ettiği bilgisi alındı.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı