• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

TPAO Sismik İşçileri Genel Başkanımızın Katıldığı Törenle Uğurlandı

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, 4 Nisan Çarşamba günü TP Arama Daire Başkanlığı Jeofizik Operasyonlar Müdürlüğüne bağlı Sismik 1 ekibindeki üyelerimizin Hakkari Çukurca ve Şırnak Beytüşşebap’a yolcu edilme törenine katıldı.

04.04.2018

TPAO Arama Grubu'na bağlı Jeofizik Hizmetler Müdürlüğü'nde Sismik-1 ekibinde çalışan üyelerimiz 4 Nisan Çarşamba günü Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Ankara Şube Başkanımız Şuayip Gül, Başkan Yardımcılarımız Sabri Polat ve Baki Turhan, işyeri temsilcileri ile kurum yöneticilerin de bulunduğu törenle Hakkari Çukurca ve Şırnak Beytüşşebap’a yolcu edildi.

Genel Başkanımız Ali Ufuk Yaşar, araziye çıkan bütün TP personeline kazasız ve başarılı bir çalışma sezonu diledi.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı