• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Trakya’da Coşkulu 1 Mayıs

Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova  ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik'in katılımıyla Trakya Şubemiz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Kırklareli’nin Lüleburgaz  ilçesinde coşkuyla kutladı.

02.05.2019

Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı Lüleburgaz Kongre Meydanı'nda kutladı. Trakya Şube Başkanımız Ercan Yavuz, Şube Başkan Yardımcılarımız Ümit Ormancı, Mehmet Kaya ve Trakya Şubemize bağlı işyerlerinin ve temsilcilerinin katıldığı etkinlik Eski Hükümet Konağı'nda kortejin toplanmasıyla başladı. Ardından İstanbul Caddesi'nden coşkulu bir şekilde sloganlar eşliğinde yürüyen 10.000 kişilik kortej Kongre Meydanı'na geldi.

Genel Mali Sekreterimiz Turgut Düşova Genel Örgütlenme Sekreterimiz Mustafa Mesut Tekik'in işçileri selamlamasının ardından Trakya Şube Başkanımız Ercan Yavuz kitleye seslendi. Yavuz konuşmasında işçi sınıfının taleplerini dile getirdi.

Yapılan konuşmaların ardından yerel grupların sahne aldığı konserlerde işçiler bayramlarını kutladı.

 

Genel Kurulumuz 31 Ağustos-1 Eylül'de Toplanıyor

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikasının (Petrol-İş) 28.Olağan Genel Kurulu 31 Ağustos - 1 Eylül 2019 Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00-18.00 saatleri arasında sendikamızın Altunizade Mah. Kuşbakışı Cad. No:23 Üsküdar İstanbul adresinde aşağıdaki yazılı gündem ile toplanacaktır. Bu toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 07-08 Eylül 2019 tarihlerinde aynı saatte ve yerde aynı gündem ile yapılacaktır. Delegelere ve ilgililere duyurulur. Petrol-İş Send...
devamı