• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

TÜPRAŞ ALİAĞA RAFİNERİSİNDE PATLAMA

Tüpraş Aliağa Rafinerisinde meydana gelen patlamada 4 işçi hayatını kaybetti

Tüpraş’ta meydana gelen patlamayla ilgili olarak Merkez Yönetim Kurulumuz bir açıklama yayınladı.

11.10.2017

Tüpraş Aliağa Rafinerisinde, 11 Ekim 2017 sabah saatlerinde, boşaltılarak bakıma alınmış nafta depolama tankında, bakım çalışmaları sırasında bir patlama meydana gelmiştir. Yaşanan patlamada, 4 taşeron firma çalışanı hayatını kaybetmiş, 1 işçi hafif şekilde yaralanmıştır. Genel Sekreterimiz Ahmet Kabaca, Aliağa Şube Başkan ve Yöneticilerimiz işyerine giderek durumla ilgili detaylı bilgi almakta ve süreci takip etmektedirler.

Yaşanan patlama sonucu hayatını kaybeden 4 taşeron işçisi arkadaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diler ve bu vesileyle konunun yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz.

Merkez Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan
Ali Ufuk Yaşar

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı