• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

TÜPRAŞ İŞÇİSİ 1 GÜN İŞ BIRAKTI

16.04.2019

Sendikamız ile Tüpraş işvereni arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde 12 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen 8.oturumda da herhangi bir madde üzerinde uzlaşılamaması nedeniyle 15 Nisan 2019 tarihinde i Tüpraş işçileri 4 Rafineride (İzmit, Aliağa, Batman, Kırıkkale) vardiya teslim almayarak tam gün iş bıraktı.
Fabrika önünde sağanak yağmura rağmen toplanan yüzlerce Tüpraş işçisine
Kocaeli Şube Başkanımız Salih Akduman TİS süreci hakkında bilgilendirmede bulundu.Ayrıca Ege Kimya, Ege Sil Kimya ve Gübretaş işyeri temsilcilerimiz de bilgilendirme toplantısına katılarak Tüpraş çalışanlarına destek verdiler.

 

Genel Kurulumuz 31 Ağustos-1 Eylül'de Toplanıyor

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikasının (Petrol-İş) 28.Olağan Genel Kurulu 31 Ağustos - 1 Eylül 2019 Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00-18.00 saatleri arasında sendikamızın Altunizade Mah. Kuşbakışı Cad. No:23 Üsküdar İstanbul adresinde aşağıdaki yazılı gündem ile toplanacaktır. Bu toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 07-08 Eylül 2019 tarihlerinde aynı saatte ve yerde aynı gündem ile yapılacaktır. Delegelere ve ilgililere duyurulur. Petrol-İş Send...
devamı