• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

TÜPRAŞ İŞÇİSİ 1 GÜN İŞ BIRAKTI

16.04.2019

Sendikamız ile Tüpraş işvereni arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde 12 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen 8.oturumda da herhangi bir madde üzerinde uzlaşılamaması nedeniyle 15 Nisan 2019 tarihinde i Tüpraş işçileri 4 Rafineride (İzmit, Aliağa, Batman, Kırıkkale) vardiya teslim almayarak tam gün iş bıraktı.
Fabrika önünde sağanak yağmura rağmen toplanan yüzlerce Tüpraş işçisine
Kocaeli Şube Başkanımız Salih Akduman TİS süreci hakkında bilgilendirmede bulundu.Ayrıca Ege Kimya, Ege Sil Kimya ve Gübretaş işyeri temsilcilerimiz de bilgilendirme toplantısına katılarak Tüpraş çalışanlarına destek verdiler.

 

MERKEZ YÖNETİM KURULUMUZDAN AÇIKLAMA!

Kamuoyuna, Ülke ekonomisi ve sanayisi için atfettiği  büyüklük ve anlamı yanı sıra Tüpraş'ı, bugünlere getiren endüstriyel ilişkiler özel örnekliğinin,  bir paydası ve parçası olarak gurur duyduğumuzu, her zaman açıkça ifade etmekteyiz. Bugüne kadar 11 toplu iş sözleşmesi müzakeresi yapılmış ve bunlardan  8 oturumda her hangi bir maddede mutabakat sağlanmamış olmasına rağmen,   Petrol-İş Sendikası 70 yıla yaklaşan mücadele geleneği ve endüstriyel ilişkilerdeki düzenley...
devamı