• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Tüpraş'lı Yeni Üyelerimize Sendikal Eğitim

13.11.2017

Kocaeli Şubemizin örgütlü olduğu Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde yeni işe başlayan 110 çalışan arkadaşımız sendikamıza üye oldu. 9 Kasım 2017 tarihinde Kocaeli Şubemize üye kayıtları yapılan Tüpraş'lı üyelerimize, aynı gün Eğitim Uzmanımız Erhan Kaplan tarafından sendikal eğitim verildi.

Eğitim öncesinde Kocaeli Şube Başkanımız Salih Akduman ve Başkan Yardımcımız Nesimi Yetişoğlu tarafından yeni üyelerimize sendikamız ve Tüpraş hakkında bilgi verildi. Eğitim programında Tüpraş İzmit Rafinerisi işyeri baştemsilcisi Teoman Aydınoğlu, Tüpraş Genel Müdürlüğü baştemsilcisi Emrah Savgu ile temsilci ve yöneticilerimiz de yer aldı.

 

FLORMAR'DA DİRENİŞ SÜRÜYOR

Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu bulunan ve ülkemizin önde gelen kozmetik firmalarından birisi olan Flormar'da işçiler, sendikalaştıkları için işten çıkartılıyorlar. Bugün itibariyle işten çıkarılan işçi sayısı 115'e ulaştı. İşveren önce sendikalaşma çalışmasının öncü işçilerini işten çıkarırken, şimdi başlayan direnişe destek veren işçileri işten atmaya başladı. Öyle ki, tezgah başında birlikte çalışırken işten atılıp direnişe geçen işçi arkadaşlarını alkışladığı için işçiler kapı önüne...
devamı