• industriAll global
 • industriAll europe
 • Retun See
 • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

 • Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

  Merkez Yönetim Kurulumuzdan Kandil Mesajı
 • 30. Dönem 1. Olağan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesi Yayımlandı

  Petrol-İş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, 21-22 Şubat 2024 tarihinde KKTC-GİRNE’de toplanarak ülkemizde emeğe ilişkin güncel gelişmeleri ve örgütsel çalışmalarını değerlendirmiştir.
 • TPIC’te İş Kazası: Üyemiz İhsan Tünar Hayatını Kaybetti

  Bugün (23 Şubat 2024) sabah saatlerinde örgütlü olduğumuz Turkish Petroleum International Company’nin (TPIC) Batman-Diyarbakır arasındaki Duru-1 Sahasında bir patlama yaşandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. FC-2 KTH kulesinde meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangın sebebiyle üyemiz İhsan Tünar hayatını kaybetmiş, bir üyemiz de yaralanmıştır. Hayatını kaybeden İhsan Tünar’a Allah’tan rahmet; Tünar Ailesine, yakınlarına ve çalışma arkadaşlarına baş sağlığı ve sabır, yaralı üyemize ise acil şifalar diliyoruz. Örgütümüzün başı sağ olsun. Petrol-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu adına Süleyman Akyüz Genel Başkan
 • 30. Dönem 1. Olağan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplandı

  Sendikamız 30. Dönem 1. Olağan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplandı. 21-22 Şubat 2024 tarihinde Girne’de yapılan toplantıda ülkemizde yaşanan güncel gelişmeler, emeğin gündemini oluşturan başlıklar ile Petrol-İş’in idari ve örgütsel yapısı ele alınıyor.

BURDA BEBEK DİRENİŞİMİZ SONA ERDİ

Petrol-İş Sendikası, Genel Merkezi ve şubeleri ile örgütlenme mücadelesini sürdürmeye, örgütlü işçi-örgütlü toplum ilkesiyle çoban ateşleri yakmaya devam edecek. Fabrika önündeki direnişimiz sona erse de sendikal ve hukuki mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.

Sendikamız Merkez Yönetim Kurulu’ndan Açıklama

Erzincan’ın İliç ilçesinde 13 Şubat 2024 tarihinde yerli ortaklı, Kanadalı Anagold Madencilik tarafından işletilen Çöpler Altın Madeni’nde büyük bir heyelan meydana gelmiştir.

Petrol-İş, Mısır Genel Petrol İşçileri Sendikasını Ziyaret Etti

Petrol-İş Sendikası heyeti 5-10 Şubat 2024 tarihlerinde Mısır Genel Petrol İşçileri Sendikası’nın davetlisi olarak Mısır’a gitti. Petrol-İş Sendikası olarak ilk resmi ziyaretimizi yaptığımız Mısır Genel Petrol İşçileri Sendikası ile farklı günlerde uzun süren iki ayrı toplantı yapıldı.

Mersin Şube Eski Başkanımız Erçin Çulcu'nun Acı Günü

Mersin Şube eski Başkanlarımızdan Erçin Çulcu'nun babası Ali Arslan Çulcu vefat etmiştir. Cenazesi yarın (10.02.2024) cumartesi günü saat 12:30'da Tarsus şehir mezarlığına defnedilecektir.

Genel Yönetim Sekreterimiz Ali Haluk Koşar'ın Acı Günü

Genel Yönetim Sekreterimiz Ali Haluk Koşar’ın annesi Zahide Koşar 8 Şubat Perşembe günü vefat etmiştir. Merhume Zahide Koşar’a Allah’tan rahmet, Genel Yönetim Sekreterimiz Ali Haluk Koşar’a, Koşar ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Merhume Zahide Koşar’ın cenazesi bugün öğle namazını müteakip Kahramanmaraş’ta defnedilecektir. (Adres: Ahmet Bozdağ Taziye Evi Pazarcık Kahramanmaraş) Merkez Yönetim Kurulu adına Süleyman AKYÜZ Genel Başkan    

Ece Boya’da TİS Görüşmelerine Başlandı

İstanbul 2 Nolu Şubemizde örgütlü olan Ece Boya işyerinde yeni dönem toplu iş sözleşmesi müzakeresinin ilk toplantısı tarafların katılımıyla 7 Şubat Çarşamba günü genel merkezimizde yapıldı. Başlayan Ece Boya toplu iş sözleşmesinin taraflara Ece Boya işyerinde çalışan üyelerimize ve örgütümüze hayırlı olmasını dileriz.

Merkez Yönetim Kurulumuzdan Miraç Kandili Mesajı

Tüm İslam Alemi’nin, milletimizin ve üyelerimizin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Kahramanmaraş depremleri sebebiyle kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza ve üyelerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Merkez Yönetim Kurulu adına Süleyman AKYÜZ Genel Başkan

Sayfalar