• industriAll global
  • industriAll europe
  • Retun See
  • Petrol-İş Kadın Dergisi
Belgesel: Petrol-İş Tarihi

Adıyaman'da Kıdem Tazminatı Açıklaması

Konfederasyonumuz Türk-İş'in kararı doğrultusunda Türkiye'nin her köşesinde kıdem tazminatı hakkına sahip çıkmak için sendikalar basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kocaeli Şubemiz Kıdem Tazminatına Sahip Çıktı

Konfederasyonumuz Türk-İş'in kararı doğrultusunda  29 Haziran 2020 tarihinde Türk-İş'e bağlı sendikalar Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı, kitlesel basın açıklamaları yaptı.

Kocaeli Şubemizde Temsilciler Kurulu

Kocaeli Şubemizin Temsilciler Kurulu 30 Haziran Salı günü şubemizde, şube yöneticileri, baştemsilci ve temsilcilerimizin katılımıyla toplandı.

Üyemiz Irkım Erçak Vefat Etti

İstanbul 1 Nolu Şubemizin örgütlü olduğu Polimer işyerinde çalışan üyemiz 28.04.1976 doğum tarihli Irkım Erçak beyin kanaması nedeniyle 29 Haziran 2020 Pazartesi günü vefat etmiştir.

Mersin'de "Kıdemime Dokunma" Açıklaması

Mersin Şubemiz kıdem tazminatı hakkına sahip çıkmak için Türk-İş'in kararı doğrultusunda yapılan ortak basın açıklamasına katıldı.

Düzce Şubemizde Kıdem Tazminatı Açıklaması

Konfederasyonumuz Türk-İş'in kararı doğrultusunda bugün Türkiye'nin her yerinde kıdem tazminatı hakkına sahip çıkmak için sendikalar basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gebze Şubemiz Kıdem Tazminatı Hakkı İçin Alanda

Gebze Şubemiz kıdem tazminatı hakkına sahip çıkmak için Türk-İş'in kararı doğrultusunda yapılan ortak basın açıklamasına katıldı.

Adana Şubemizde Değerlendirme Toplantısı

Adana Şubemizde örgütlü SASA Polyester işyerinde toplu sözleşme görüşmeleri pandemi sebebiyle bir süredir yapılamıyordu.

Sayfalar

 

PANDEMİ FIRSATÇILIĞI YAPMAYIN KIDEM TAZMİNATI HAKKIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Dünya ve ülkemiz, pandemi nedeniyle olağanüstü koşullardan geçmektedir. Normalleşme adımlarının atılmaya başlanması, bu sürecin çalışma hayatında işçilere yaptığı olumsuz etkileri henüz ortadan kaldırmamıştır. Aksine normalleşme ile birlikte oluşan ortamda, bazı işverenlerin bu durumu fırsata çevirme niyetlerini ortaya koyduğuna tanık olunmaktadır. İşçilerin bazı kazanılmış haklarının geri alınması girişimlerine pandemi süreci bahane edilmektedir. Hükümetin henüz ayrıntılarını açıklamadığı İst...
devamı